Rekrutacja specjalistów i handlowców

Tworzenie zespołu wykwalifikowanych handlowców zaczyna się na etapie rekrutacji. Pozyskanie właściwych kandydatów pozwala realizować strategię biznesową i budować silną markę. Umiejętnie przeprowadzona rekrutacja pracowników wymaga odpowiedniej strategii. Powierz mi zadanie przeprowadzenia rekrutacji dla Twojej firmy, a znajdę pracowników, jakich potrzebujesz.

Znajdę pracownika dopasowanego do Twojej firmy 

Znalezienie idealnego, dopasowanego do aktualnych potrzeb firmy, kandydata jest dużym wyzwaniem, wymagającym przygotowania właściwej strategii. W innym razie cały proces okaże się nie tylko bardzo czasochłonny, ale też kosztowny. Aby proces rekrutacji pracowników był efektywny, niezbędna jest przede wszystkim dobra komunikacja, umożliwiająca ustalenie wymagań względem idealnego kandydata. Stworzenie dopracowanego opisu idealnego kandydata, określenie jego wiedzy, umiejętności oraz cech interpersonalnych pozwala znacząco zwiększyć szanse na powodzenie procesu rekrutacji.

Rekrutacja handlowców to proces szerszy ocena się samych umiejętności oraz doświadczenie zawodowego. To proces, który ocenia też czynniki behawioralne takie, jak motywacja, umiejętności interpersonalne, preferencje zawodowe, zainteresowania i wartości. Nie można również zapominać o dopasowaniu kandydata do kultury organizacji, co przekłada się potem na zadowolenie i zaangażowanie pracowników oraz ich długofalowe relacje z firmą. Efektem jest też ograniczenie kosztów nieudanych rekrutacji i zmniejszona rotacja pracowników.

Powierzając mi przeprowadzenie procesu rekrutacji pracowników masz pewność zaangażowania oraz poświęcenia maksimum czasu, którego często bardzo brakuje w działach HR. W ramach współpracy otrzymasz harmonogram, dzięki któremu wszystkie zadania rekrutacyjne zostaną dokładnie zaplanowane, co bezpośrednio przyczyni się na ich efektywność.

Rekrutacja handlowców i pracowników sprzedaży 

Handlowcy współtworzą wizerunek marki i zachęcają do skorzystania z jej usług oraz produktów. Rekrutacja handlowca opiera się o  skoncentrowaniu na pozyskaniu kandydatów mających wysoką samoocenę, pewność siebie oraz zdolności interpersonalne. Optymalny kandydat powinien być także lojalny i odpowiedzialny. Dobry sprzedawca to również opiekun i doradca, potrafiący zaproponować rozwiązania idealne do oczekiwań i potrzeb klientów. To typ lidera, umiejący pracować pod presją czasu oraz panować nad swoimi emocjami, nawet podczas rozmów z wymagającymi klientami.

W trakcie procesu rekrutacji pracowników zajmuję się przygotowywaniem profili optymalnych kandydatów, redakcją treści ogłoszeń oraz wyborem miejsc, w których powinny zostać opublikowane. Przeprowadzam pełny proces rekrutacyjny oraz uczę technik rekrutacyjnych, dzięki którym działy HR skutecznie pozyskują handlowców oraz innych specjalistów.  

Opracowanie strategii employer Branding 

Podczas rekrutacji pracowników ważnym etapem jest stworzenie przemyślanej strategii employer brandingowej, która pozwoli zbudować atrakcyjny dla kandydatów wizerunek firmy. Strategia Employer Branding zwiększa wydajność rekrutacji dzięki pozyskiwaniu kandydatów dobrze dopasowanych do przedsiębiorstwa. Tworzenie pozytywnego wizerunku pracodawcy to długofalowy proces. Przynoszący korzyści zarówno w postaci szybkiego pozyskiwania nowych kandydatów, jak również utrzymania specjalistów w firmie.

Przygotowuję oraz wdrażam strategie z zakresu Employer Branding dopasowane do potrzeb przedsiębiorstw i przynoszące wymierne korzyści w postaci zbudowania marki wybieranej przez pracowników. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwoli Ci pozyskiwać skutecznych handlowców w krótkim czasie, przy przeznaczeniu możliwie niskiego budżetu.  

Zaufali mu

Poznaliśmy się skontaktuj się z Nami!

+48 510 986 592