Szkolenia sprzedażowe dla handlowców

Ludzie nienawidzą, gdy im się coś sprzedaje, ale uwielbiają kupować.

Zobaczysz, nauczysz się, jak przestać sprzedawać i sprawić, by zaczęli kupować. Skupienie się na celu jakim jest sprzedaż wymaga umiejętności zadawania wnikliwych pytań, słuchania, wchodzenia w szczegóły. Niezbędna jest też asertywność i transparentność w komunikacji z klientem. Choć powszechnie uważa się, że podstawą satysfakcji obu stron procesu sprzedaży jest relacja z klientem, warto mieć świadomość, że relacja nie sprzeda – firma istnieje najpierw po to, by sprzedawać i generować zyski. Relacja to narzędzie, które pomaga pozyskać i utrzymać klienta.

 • Jak dotrzeć do właściwych ludzi, czyli takich, którzy mogą być realnie zainteresowani naszym produktem lub usługą?
 • Jak stworzyć biznes korzystny dla obu stron?
 • Jak sprawić, żeby jedna i druga strona procesu sprzedaży z przyjemnością wracała do współpracy?
 • Jak pozbyć się strachu przed otwartą i asertywną komunikacją z klientem?
 • Jak połączyć język korzyści ze szczerą komunikacją?

Na te i inne pytania odpowiadamy podczas szkoleń sprzedażowych dla firm oraz szkoleń sprzedażowych dla handlowców

Dla wymajających. Dla kogo są przeznaczone?

Po co w Twojej firmie ma być wyższa sprzedaż? Co ma Ci to dać? To pytania, które z pewnością ode mnie usłyszysz. Ponieważ Ty powinieneś wiedzieć, gdzie chcesz się znaleźć. Moją rolą jest to, żeby pomóc Ci tam dojść.  Moje szkolenia sprzedażowe przeznaczone są dla handlowców i managerów sprzedaży, którzy podzielają pogląd, że dobra sprzedaż to taka, która:

 • jest skuteczna
 • jest opłacalna dla obu stron
 • jest oparta na partnerskich transakcjach – strony są dla siebie partnerami ze wszystkimi tego możliwościami i konsekwencjami.
 • koncentruje się na celach i potrzebach klienta
 • pozwala sprzedającemu świadomie zarządzać komunikacją z klientem, wzmacniać te treści, które tego wymagają
 • pozwala klientowi wybrać nie tylko co kupi, ale i od kogo kupi

Dobra sprzedaż to sprzedaż świadoma i etyczna. Praca handlowca lub managera sprzedaży nie polega na tym, aby sprzedać za wszelką cenę. Polega na tym, żeby sprzedać dobrze i mądrze. Jeśli jesteś zainteresowany świadomą, etyczną, dobrą i mądrą sprzedażą – moje szkolenia są właśnie dla ciebie.

Szkolenia dla handlowców

Sprzedaż to przede wszystkim praktyka. A trainig on the job to najbardziej praktyczna forma pracy z Tobą i Twoimi klientami. Zaproś mnie. Wsiądziemy do Twojego samochodu, pojedziemy do Twoich klientów, porozmawiamy z nimi razem. Następnie razem wyciągniemy wnioski i pojedziemy dalej. A im dalej będziemy, tym więcej Ty będziesz się uczyć. Szkolenia dla handlowców to możliwość zdobycia takich umiejętności jak:

 • wywieranie wpływu  – wzmacnianie komunikatu, sprawianie, by był skuteczniejszy
 • podstawy negocjacji
 • zaawansowane techniki negocjacji – sztuczki, kruczki, detale, szczegóły
 • tworzenie prezentacji handlowych
 • budowanie relacji z klientami

Szkolenia dla managerów sprzedaży

Jeśli zarządzasz zespołem handlowców i chcesz zapewnić swoim podwładnym narzędzia i wiedzę potrzebną do budowania wartości firmy oraz znaleźć odpowiedź na wszystkie powyższe pytania, musisz prawidłowo podejść do rozwoju swoich handlowców. Wiele razy słyszałem: „Nasza branża jest specyficzna. Te techniki nie zadziałają”. I równie wiele razy widziałem zdziwienie, zaskoczenie, czasami zazdrość, gdy okazywało się, że jednak działają. Ale nie w scence szkoleniowej, nie przed kamerą. U klienta.

To Ty jako manager jesteś odpowiedzialny za rozwój kompetencji Twoich pracowników/sprzedawców/handlowców. Ale jesteś również odpowiedzialny za własny rozwój – przede wszystkim  w obszarze umiejętności sprzedawania produktów i usług na warunkach dobrych, akceptowalnych przez obie strony: sprzedawcę i klienta.

Jako manager powinieneś także umiejętnie motywować i zachęcać swoich pracowników do wzmożonego wysiłku na rzecz przede wszystkim samych siebie. Jak? Okazuje się, że lepiej chwalić podejmowane działania i wysiłki. Chwalenie gotowych rezultatów lub umiejętności, postawy może przyczynić się do utrwalania danej umiejętności i postawy na określonym poziomie. To w konsekwencji staje się hamulcem do podejmowania dalszych wysiłków i sięgania po coraz trudniejsze zadania.

Przykładowy program szkolenia sprzedażowego

Nie znajdziesz tu gotowych programów szkolenia. Każdy program powstaje po wcześniejszej indywidualnej bezpłatnej analizie, która dostarcza dokładnych informacji na temat tego, co warto zrobić, żeby podnieść efektywność sprzedażową. Bez względu na to, czy jesteś handlowcem czy managerem sprzedaży, towarzyszę ci w uczeniu się nowych umiejętności i wzmacnianiu tych nowo nabytych.

Przewaga, którą możesz zyskać

Moja filozofia zamyka się w słowie przewaga. Jestem, uczę, pracuję po to, by budować przewagę. Twoją i moją. Każdy dzień to szansa na kolejny krok. W jaki sposób Twoja firma uzyska przewagę nad innymi?

Diagnoza

Sprawdzam, co trzeba zrobić.

Raport z diagnozy

Otrzymujesz wyniki analiz i rekomendację działań rozwojowych.

Dobór metod i zakresu pracy

Powstaje dopasowany program działań dla Twojej firmy.

Rozwój

Pracujemy, rozwijamy i budujemy wspólnie Twoją przewagę.

Weryfikacja

Sprawdzamy razem efektywność przeprowadzonych działań.

Efekt

Nauczyłeś się, jak przestać sprzedawać i sprawić, by zaczęli kupować.

Zaufali mu

Poznaliśmy się skontaktuj się z Nami!

+48 510 986 592

Umów się na konsultację