V(B)log

Nigdy nie kupuję “kota w worku”. Zaufanie to podstawa. Każdy z nas inaczej to zaufanie buduje. Części z nas wystarczy to, że „komuś dobrze z oczu patrzy”. Inni potrzebują czegoś więcej, czegoś bardziej namacalnego, wiarygodnego.

Niezależnie od tego, w której grupie jesteś – oddaję w Twoje ręce tego v(b)loga. Wchodząc, wkraczasz w mój świat. Może Ci się on spodobać, mam świadomość, że nie musi. To mój sposób na to, byś przekonał się, jak bardzo jest nam po drodze. Czytaj uważnie. Słuchaj i oglądaj do końca. I pamiętaj – to tylko część mnie. Mam nadzieję, że to, co tutaj znajdziesz, sprawi, że inaczej spojrzysz na sprzedaż, na siebie i ludzi, z którymi pracujesz – Twoich klientów. Trzymam za Ciebie kciuki. Wierzę, że to dopiero początek. Dlatego na koniec napiszę trzy słowa: Dziękuję. Do zobaczenia.

Dobry wizerunek który sprzedaje

Wizerunek który sprzedaje, czyli temat dzisiejszego odcinka jest dość enigmatyczny, no bo odcinek jest zatytułowany o tym, czego nie widać, a odgrywa istotną rolę w sprzedaży i w negocjacjach. I to jest odcinek, który jest zainspirowany rozmową z Ewą Brok, taką można powiedzieć wschodzącą gwiazdą LinkedIn’a. Ewa, jeżeli słuchasz tego odcinka, to serdecznie pozdrawiam i dzięki za inspirację do dzisiejszego odcinka. I ten odcinek chcę poświęcić takim wydawać by się mogło tematom, które z jednej strony są trywialne, a z drugiej strony są bardzo istotne, zwłaszcza w negocjacjach w świecie B2B, kiedy rozmawiacie z dużym klientem albo z osobami na wysokim szczeblu. Mianowicie porozmawiamy dzisiaj o kwestiach wizerunku i o kwestiach pewnych zasad takiego savoir vivre’u, etykiety, którymi warto się kierować podczas negocjacji. Omówimy kwestie stroju i tu nie będę mówił o tym, czy garnitur, czy nie garnitur. Raczej zwrócę uwagę na pewne drobiazgi, pewne detale, pewne szczegóły, co do których widzę, że bardzo wiele osób nie wie o nich, nie dba o nie, a warto, żeby o nie zadbała. I omówimy sobie kwestie, słuchajcie, w tym odcinku tak znamiennej rzeczy, jaką jest wymiana wizytówek. Co prawda w czasach pandemii, kiedy tych spotkań jest mniej, wizytówkami wymieniamy się rzadziej, jednocześnie wizytówka cały czas jest narzędziem, które jest czynne, bierze czynny udział w spotkaniach handlowych, no a poza tym, kiedy pandemia się skończy, to warto też wiedzieć o tym, jak tą wizytówką się posługiwać. 

Proces negocjacji drogą do sukcesu

      Kluczowe aspekty negocjacji Poprzedni wpis zakończył się tematem negocjacji. Reguła negocjacji mierz wysoko i zasadzie odrzucania pierwszej propozycji, oraz o trzech poziomach negocjacji, jakie wyróżniamy w procesie negocjacyjnym. Tak, żebyś pamiętał, proces stanowisk, potrzeb i wartości,...

Poznaliśmy się
skontaktuj się ze mną!