Biznes i relacja czy relacja i biznes?

O relacjach powiedziano już wiele. Może nawet wszystko. Pytanie, czy nie za dużo? Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że dobra relacja może niemalże zastąpić biznes i warunki biznesowe.

Jakiś czas temu pojawiła się ciekawa dyskusja na jednym z portali społecznościowych związany ściścle ze społecznością biznesową, zawodową. Mowa o LinkedIn. To tam jeden z Uczestników dyskusji zwrócił uwagę na jedną bardzo ważną rzecz:

„Mnie żaden klien więcej nie płaci za to, że się lubimy i pijemy razem kawę:) i charatamy w gałę lub na lodowcu raz na rok zjemy wursta:).”

I czy to się komuś podoba, czy nie – ma rację. Autorem tych słów jest Wojciech Sedlak – doświadczony sprzedawca i mendażer sprzedaży z branży automotive.

I faktycznie ostatnimi czasy wielu twierdzi i wierzy, że dobra relacja zastąpi biznes. Absolutnie nie! Dobra relacja to element wspierający biznes. To coś, co z pewnością pomaga, wspiera, zwiększa szanse. Ale (bo zawsze jakieś musi być J) nie jest to magiczne „czary mary, hokus pokus”, które rozwiąże wszystkie inne mankamenty i sprawi, że każdy klient kupi.

O tym, jaka jest rola relacji w biznesie czy jest to relacja + biznes, a może biznes + relacje dowiesz się więcej oglądając materiał video. Zapraszam J

Zobacz więcej

Poznaliśmy się
skontaktuj się ze mną!