Pierwsza taka książka na Polskim rynku!

Z tej książki dowiesz się:

  • Jak zbudować dobry dokument ofertowy
  • Jak go napisać (ponad 200 konkretnych wyrażeń)
  • Jak napisać email z propozycją
  • Jakie podejmować działania follow-up  po wysłaniu propozycji

Kup książkę i stwórz skuteczny dokument, który sprzedaje!

Pobierz bezpłatny fragment książki

EBOOK 30% TANIEJ W KAŻDYM PAKIECIE!
dnigodzinyminutysekundy
Dobry Dokument Ofertowy, który sprzedaje

To pierwsza taka książka na polskim rynku

W 2021 roku zauważyłem, że ponad 6,500 ludzi miesięcznie poszukuje w wyszukiwarce google odpowiedzi na hasło “wzór oferty handlowej”. Tak powstał wpis na blogu, który dziś jest jednym z najchętniej odwiedzanych.

Ponad 400 osób po lekturze tego artykułu zgłosiło się do mnie po bezpłatne wzory dokumentu ofertowego. To wszystko spowodowało, że w mojej głowie zakiełkowała prosta myśl: LUDZIE NAPRAWDĘ NIE WIEDZĄ, JAK TWORZYĆ DOKUMENTY OFERTOWE.

Okazało się także, że wśród książek biznesowych trudno znaleźć taką, która w całości traktuje o tym jednym, szalenie istotnym aspekcie sprzedaży. W wielu książkach ten wątek jest poruszany, jednak zawsze jako coś dodatkowego lub nieco pobocznego.

Z tych wszystkich doświadczeń powstała prosta myśl: napiszę PIERWSZĄ KSIĄŻKĘ na temat tego, jak, KROK PO KROKU, stworzyć naprawdę dobry dokument ofertowy, który jest skuteczny.

Oto jest! Pierwszy w Polsce 180 stronicowy poradnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie aspekty TWORZENIA i WYSŁANIA Twojej propozycji do Klienta.

 

Ta książka pomoże Ci opracować:

Zawartość dokumentu

Dowiesz się, z jakich elementów warto, żeby był zbudowany Twój dokument, żeby Cię wyróżniał

Dobrą treść dokumentu

Znajdziesz w niej ponad 200 konkretnych wyrażeń, które pomogą Ci stworzyć kompletną treść dokumentu

Dobrą estetykę dokumentu

Nauczysz się podstawowych zasad estetyki dokumentu (grafiki, fonty, odstępy, układ i wiele innych) i rozwiązania, dzięki którym naprawdę szybko przygotujesz estetyczny dokument

Sposób wysłania dokumentu

Znajdziesz w niej konkretny przepis na to, jak w 5 krokach przygotować wiadomość e-mail z Twoją propozycją

Skuteczny follow-up po wysłaniu

W tej książce poznasz konkretny i sprawdzony sposób na proces follow, który może zapewnić Ci nawet 9/10 odpowiedzi od Klientów
Jakie problemy rozwiążesz dzięki tej książce?

Czy ta książka jest dobra dla Ciebie?

Kup tę książkę wyłącznie, jeśli na liście obok odnajdziesz sprawy, które Ciebie dotyczą i pytania, na które chcesz poznać odpowiedzi.

Ta książka jest dla Ciebie jeśli:

“Twoje życie staje się lepsze tylko, gdy Ty stajesz się lepszym”
1
Jesteś Handlowcem B2B i chcesz sprzedawać więcej

Zależy Ci na tym, żeby Twoje oferty generowały wyższą konwersję zarówno w liczbie samych odpowiedzi jak i, a może przede wszystkim, w liczbie pozytywnych odpowiedzi. Chcesz, żeby Klienci wybierali Twoje rozwiązanie częściej.

2
Jesteś Managerem sprzedaży B2B i chcesz, żeby Twój zespół sprzedawał więcej

Managerowie często mają znacznie większy wpływ na to, jak wygląda wiele działań Handlowców, którymi zarządzają. Jeśli jesteś dobrym Managerem, któremu zależy na wzroście konwersji of propozycji do finalizacji to ta książka może bardzo pomóc Tobie i ludziom w Twoim zespole.

3
Rozumiesz, że dokument ofertowy jest ważny

Jesteś Handlowcem, Managerem sprzedaży, Właścicielem biznesu, Marketerem i rozumiesz, że wzór dokumentu ofertowego jest bardzo istotnym elementem procesu sprzedaży i stanowi przedłużenie pozytywnego wrażenia, odczuć, jakie pojawiły się u Klienta na wcześniejszym etapie kontaktu z Tobą i Twoją firmą

4
Chcesz budować indywidualne doświadczenie Klienta w jego procesie zakupowym

Wiele osób chce budować indywidualne doświadczenie zakupowe Klientów. I wielu szuka sposobów na to, jak to zrobić. Dokument ofertowy to bardzo dobra przestrzeń do budowania po stronie Klienta poczucia, że rozwiązanie, które znajduje w propozycji zostało od samego początku przygotowane dla niego, pod niego i jest o nim.

Z tej książki dowiesz, jak osiągnąć taki rezultat.

5
Nie jesteś Adamem Mickiewiczem, a chcesz, żeby było dobrze napisane

Pisanie dla wielu ludzi sprzedaży jest trudne. Kupując tę książkę nie musisz być Adamem Mickiewiczem czy Henrykiem Sienkiewiczem. Znajdziesz w niej ponad 200 gotowych zdań, sformułowań, przy pomocy których bez problemu stworzysz każdą część Dobrego Dokumentu Ofertowego: od strony tytułowej aż do końcowej.

6
Nie jesteś Picassem, ani Da Vinci, a chcesz, żeby dokument dobrze się prezentował

Nie musisz być grafikiem ani artystą plastykiem, żeby stworzyć dokument, który będzie profesjonalnie i w biznesowy sposób prezentował Twoje rozwiązanie. Wystarczy, że kupisz tę książkę i skorzystasz z gotowych patentów, które są w niej zawarte.

7
Inne firmy robią to lepiej

Jako Handlowiec/Manager sprzedaży/Właściciel biznesu/Marketer zauważyłeś, że inne firmy potrafią lepiej zaprezentować swoje produkty/usługi niż Ty i chcesz odwrócić tę kolejność – chcesz, żeby to oni gonili Ciebie.

Ta książka może Ci w tym pomóc.

8
Chcesz wiedzieć, ile Klient chce/może wydać, a nie wiesz jak się tego dowiedzieć

Budżet, cena to jeden z najważniejszych elementów Twojej propozycji. Dlatego warto go ustalić jeszcze zanim wyślesz propozycję. Wielu Handlowców stara się to robić i pojawia się problem z pierwszą odpowiedzią typu “Czekam na Pana propozycję”.

Dlatego w tej książce są opisane aż 4 sposoby rozmowy o budżecie i podane konkretne konfiguracje, w jakich warto z tych metod korzystać, żeby maksymalizować szanse na uzyskanie budżetu od Klienta.

9
Wysyłasz propozycję i ... zapada cisza

Któż z nas, ludzi sprzedaży tego nie doświadczył? Wysyłasz Klientowi propozycje i zapada niezręczna cisza. Dzwonisz, piszesz maile i nic – Klient przestaje się odzywać.

W tej książce znajdziesz sprawdzone sposoby na to, jak krok po kroku wykonać follow-up, który pozwala mi osiągać skuteczność odpowiedzi na poziomie 88%. Tak, na 10 wysłanych propozycji nieco ponad 1 propozycja pozostaje bez odpowiedzi. W pozostałych 9 przypadkach wiem, jaka jest decyzja moich Klientów.

Zapisz się do Newslettera Dobrego Handlowca!

Dołącz do społeczności Dobrych Handlowców!

Zamów Twój egzemplarz

Zamów pakiet, dzięki któremu będziesz miał pewność, że stworzysz dla siebie dokładnie taki wzór dokumentu ofertowego, jakiego potrzebujesz i jaki chcesz mieć!

Dane płatności

Dane do Faktury

Twoje zamówienie

Produkt
Ilość
Podsumowanie
Wartość koszyka 0,00 
Razem 0,00 
  • Płatności online Autopay. Zapłać przelewem elektronicznym, przelewem tradycyjnym lub kartą płatniczą.

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia zamówienia, ułatwienia korzystania ze strony internetowej oraz innych celów opisanych w naszej polityka prywatności.

Jeśli chcesz zamówić 5 egzemplarzy i więcej.

Zamówienie grupowe

Książka może być świetnym prezentem dla Twoich Pracowników. Okazją do zrobienia takiego prezentu może być zarówno wprost: chęć wsparcia członków zespołu w tworzeniu dokumentów ofertowych jak i okazje takie jak rocznica firmy, Boże Narodzenie czy inne okoliczności.

Jeżeli chcesz zamówić więcej niż 5 egzemplarzy, napisz proszę wiadomość na adres napisz@szymonlach.com lub zadzwoń do mnie na numer +48 510 986 592.

Szymon Lach

Kim jestem, żeby pisać o tym, jak tworzyć dobry dokument ofertowy?

Od 12 lat prowadzę swoją firmę szkoleniową Dobra Sprzedaż. Prowadzę podcast o tym samym tytule 🎙 Dobra Sprzedaż, który śledzi i słucha ponad 3,500 ludzi sprzedaży.

Każdego roku realizuję około 130 – 140 warsztatów (280 dni szkoleniowych średnio po 2 dni). Podpisuję około 100 umów rocznie. A ile wysyłam propozycji? W 2023 roku z mojej skrzynki pocztowej wyszło dokładnie 211 propozycji. To oznacza wprost, że moja skuteczność od wysłania propozycji do umowy wyniosła 47% w 2023 roku.

Uważam to za bardzo dobry wynik. Wielu moich Klientów wskazywało wprost na 2 powody wyboru mojej propozycji: przebieg rozmowy i profesjonalnie przygotowaną propozycję, którą otrzymali.

Stworzyłem kilkanaście wzorów dokumentów dla moich Klientów. Pomogły wygenerować wzrost konwersji od propozycji do umowy nawet o 68%.

To wszystko daje mi podstawę do tego, żeby sądzić, że wiem, jak stworzyć doby dokument ofertowy. Postanowiłem podzielić się tą wiedzą także z Tobą.

Firmy, które zaufały mi do tej pory

logotyp oticon
logotyp pzu zdrowie
logotyp garcarek
logotyp farmacol
logotyp mago
logotyp bti

Ważne pytania i odpowiedzi

W jakim czasie od zamówienia otrzymam książkę?

Jeśli kupujesz e-book lub audiobook to otrzymasz pliki od razu po zakupie – otrzymasz link do pobrania plików. Jeżeli chcesz otrzymać książkę w wersji papierowej to zazwyczaj są to 24h – 48h od momentu zakupu. Zgodnie z regulaminem, czas na wysyłkę wynosi do 7 dni.

Kiedy odbędą się dodatkowe konsultacje w ramach pakietu GOLD i PLATINUM?

To Ty decydujesz o tym, kiedy chcesz odbyć konsultację. To, co ważne to fakt, że na wykorzystanie godzin konsultacji masz maksymalnie 3 miesiące. Po tym czasie te godziny przepadają. Druga ważna rzecz to fakt, że konsultacje mogą dotyczyć wyłącznie obszaru tworzenia/edycji Twojego dokumentu ofertowego.

Ile mam czasu na zamówienie dodatkowych materiałów z pakietu GOLD i PLATINUM?

Zamówienie na dodatkowe materiały (zdjęcia, wzory dokumentów) możesz przesłać mailem w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu książki w pakiecie GOLD albo PLTINUM. Wystarczy, że wyślesz do mnie maila z wskazanymi linkami, a w odpowiedzi otrzymasz dokładnie te materiały, które wskażesz.

Co w sytuacji jeśli chcę zamówić 2 wersje książki np.: papierową i audiobook/ebook?

W takiej sytuacji kupujesz 2 kopie książki, a zatem płatność jest podwójna. Możesz kupić 2 x pakiet SILVER lub np pakiet GOLD z wersją papierową i SILVER z wersją audiobook lub ebook. Pamiętaj proszę, żeby w uwagach do zamówienia zaznaczyć, w jakich wersjach chcesz otrzymać książki!

Jak działa proces wyboru zdjęć i wzorów dokumentów z pakietów GOLD i PLATINUM?

Po zakupie pakietu GOLD lub PLATINUM otrzymasz drogą mailową link do banku zdjęć i wzorów dokumentów wraz z instrukcją, jak korzystać z banku. Wybierasz dla siebie liczbę zdjęć i liczbę wzorów dokumentów ofertowych, które Ci się podobają zgodną z liczbami dostępnymi w pakiecie. Następnie przesyłasz do mnie linki do materiałów, które chcesz otrzymać z banku, a w odpowiedzi otrzymujesz pobrane zdjęcia i wzory dokumentów ofertowych dostępne dla Ciebie i gotowe do wykorzystania w Twoich materiałach.