Merytoryczny newsletter dla ludzi sprzedaży

  • Nowy odcinek co 2 tygodnie
  • Konkretne praktyki, narzędzia dla ludzi sprzedaży
  • Raporty sprzedażowe, marketingowe, podsumowania, polecane książki w każdym odcinku newslettera

Dołącz do grona ludzi Dobrej Sprzedaży

Co znajdziesz w NDH?

Jakich treści powinieneś się spodziewać?

Newsletter Dobrego Handlowca to kolejne, obok podcastu 🎙 Dobra Sprzedaż i kanału na YouTube 🎬 Dobra Sprzedaż miejsce, w którym dostępna jest dla Ciebie wiedza i materiały na temat szeroko pojętej sprzedaży.

Newsletter powstał po to, żeby:

  • Dzielić się z Tobą wiedzą, która nigdzie indziej nie jest dostępna – część wiedzy, którą otrzymujesz w Newsletterze, otrzymasz tylko tutaj – nie publikuję tych informacji w żadnym innym moim kanale
  • W jednym miejscu gromadzić treści, o których powiedzenie w podcaście lub YouTube mogło zająć zbyt wiele czasu
  • Zgromadzić w jednym miejscu wiedzę tematycznie uporządkowaną i dostosowaną do tematu odcinka – odcinki są projektowane tematycznie i każdy z nich zawiera maksymalnie dużo informacji dotyczących konkretnego zagadnienia
  • Dostarczyć Ci bezpośrednich linków do wartościowych artykułów, raportów – co 2 tygodnie w każdym odcinku Newslettera znajdziesz nowy raport, a w nim potężną garść wartościowych informacji na temat sprzedaży (np. raporty HubSpot i inne)

Co znajdziesz w każdym odcinku Newslettera

Ciekawostkę psychologiczną

W każdym odcinku opisana jest jeden, konkretny psychologiczny mechanizm, którym posługują się Twoi Klienci. Wiedza na temat tych mechanizmów znacznie ułatwi Ci prowadzenie rozmów z Klientami w taki sposób, który jest z nimi zgodny i zapewnia im tak ważną i potrzebną łatwość poznawczą

Streszczenie raportu

Każdy odcinek NDH to także streszczenie konkretnego raportu (wraz z linkiem do pełnej wersji raportu). Raporty dotykają przeróżnej problematyki sprzedażowo - marketingowej, a wiedza w nich zawarta pozwala podejmować lepsze decyzje strategiczne dotyczące Twojej sprzedaży, kierunków jej rozwoju czy metod sprzedażowych, z jakich warto obecnie korzystać w Twojej pracy.

Polecana lektura

Każdy odcinek NDH to także polecane przez mnie lektury, które warto przeczytać, żebyś wzmocnił swoje działania sprzedażowe. Każdą z nich sam przeczytałem i polecam z czystym sumieniem.

Podsumowanie moich treści

W każdym odcinku Newslettera Dobrego Handlowca pojawia się także podsumowanie moich treści dotyczących konkretnego tematu. W każdym odcinku znajdziesz tematycznie dopasowany: wpis na blogu, odcinek podcastu, odcinek filmu na YouTube i post z LinkedIn. Wszystko po to, żebyś miał w jednym miejscu zebrany także mój punkt widzenia na danym temat

Dodatkową niespodziankę

Staram się, żeby w kolejnych odcinkach NDH pojawiała się także dodatkowa niespodzianka, która wykracza poza wszystko to, co przeczytałeś dotychczas. Często taką niespodzianką jest polecenie treści innych twórców. Czegoś, co mnie poruszyło, zaciekawiło, spowodowało, że zatrzymałem się na tym na chwilę i uważam, że Tobie ta treść też się przyda.
Dołącz do grona ludzi Dobrej Sprzedaży

Zapisz się do Newslettera Dobrego Handlowca

Czy Newsletter Dobrego Handlowca jest dla Ciebie?

Newsletter będzie bardzo wartościowy dla Ciebie, jeśli:

Brian Tracy powiedział kiedyś, że

“Twoje życie staje się lepsze tylko, gdy ty stajesz się lepszą wersją siebie"
1
Jesteś Handlowcem, który chce być coraz lepszy w swojej pracy

Jeżeli jesteś Handlowcem, Sprzedawcą, Przedstawicielem Handlowym, Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży, Key Account Managerem lub masz inne stanowisko, które bezpośrednio wiąże się z sprzedażą i chcesz w tej sprzedaży być coraz lepszy to tak – NDH może być dla Ciebie bardzo wartościowym źródłem biznesowej, sprzedażowej wiedzy

2
Jesteś Managerem zespołu handlowców i chcesz lepiej wpływać na ich rozwój

Obecnie rola Managera zespołu handlowego łączy w sobie m.in. rolę trenera, mentora, coacha. Żeby nim być i być w tej roli skutecznym potrzebujesz doskonalić swoje kompetencje także w sprzedaży. Jeśli należysz do tej grupy ludzi – NDH jest dla Ciebie!

3
Zaczynasz swoją przygodę w sprzedaży

Może być tak, że jesteś na początku swojej sprzedażowej drogi i szukasz konkretnych rozwiązań, skutecznych praktyk, inspiracji. W NDH znajdziesz ich bardzo wiele. Jeśli dopiero zaczynasz swoją sprzedażową historię – NDH bardzo Ci w tym pomoże 🙂

4
Interesujesz się psychologią sprzedaży, komunikacją, marketingiem

Nie musisz być sprzedawcą, żeby chcieć uczyć się sprzedaży. Być może pracujesz w dziale marketingu. Być może Twoją ciekawość budzą treści związane z tym, jak funkcjonuje człowiek, jak jest skonstruowana psychika i jak te konstrukcje przekładają się na codzienność, w jakiej jako ludzie żyjemy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak lepiej rozumieć i porozumiewać się z ludźmi NDH jest także dla Ciebie!

Przede wszystkim jestem sprzedawcą

Jestem z tego dumny!

Moja historia nie jest jedną z tych, które są pisane wyłącznie samymi sukcesami. Mam za sobą solidne bankructwo i spore (w mojej ocenie) długi. Ostatecznie z wszystkimi problemami poradziłem sobie sam, a pomogła mi w tym … moja sprzedaż.

Firmę założyłem 2 maja 2011 roku, mając dokładnie 197,30 zł w portfelu (całą historię przeczytasz tutaj). Wcześniej pracowałem jako handlowiec w różnych firmach (m.in. Eniro – wydawca Panoramy Firm, Vistula, Deutsche Bank) jako handlowiec albo kierownik zespołu sprzedażowego.

W którymś momencie praca dla kogoś przestała mi dawać radość, więc postanowiłem stworzyć miejsce pracy dla samego siebie w swojej firmie 🙂 I tak trwa to już nieprzerwanie od 2011 roku.

Wszystkie swoje szkolenia, konsultacje, mentoringi cały czas sprzedaję sam. Jeśli wybierzesz mój nr telefonu 510 986 592 po drugiej stronie usłyszysz mój głos. Wierzę, że dobry trener sprzedaży powinien być cały czas aktywny w sprzedaży, żeby widzieć i doświadczać tego, jak sprzedaż się zmienia, jak zmieniają się nawyki zakupowe moich klientów.

Od 2011 roku swoją wiedzą i doświadczeniami dzielę się z innymi poprzez szkolenia, coachingi, procesy interimowe i inne usługi, które zawsze mają jeden i ten sam cel – sprawić, żeby Twoja sprzedaż była lepsza niż obecnie.

Szymon Lach opowiadający o roli Interim Manager w Twojej firmie
Pobierz ebook "16 pytań SPINOWYCH"

Pobierz bezpłatny ebook, w którym znajdziesz aż 16 konkretnych pytań do zastosowania w Twojej sprzedaży od zaraz!

Poznaj moją książkę "Dobry dokument ofertowy"

Przewodnik od A do Z o tym, jak napisać skuteczną propozycję dla Twojego Klienta

W styczniu 2024 roku ukazała się moja pierwsza książka: “Dobry dokument ofertowy, który sprzedaje”. Książka jest pierwszą tego typu pozycją na polskim rynku. To 181 stron, które w całości mówią wyłącznie o jednym: o tym, jak stworzyć skuteczną propozycję dla Twojego Klienta, która realnie wesprze proces sprzedaży i realnie wpłynie na decyzję zakupową Twojego Klienta.

Książka przeprowadzi Cię m.in. przez:

  • Proces tworzenia warstwy tekstowej dokumentu – znajdziesz w niej m.in. ponad 200 konkretnych zwrotów, które możesz wykorzystać podczas tworzenia Twojej propozycji dla Klienta
  • Proces tworzenia warstwy graficznej – w książce znajdziesz konkretne i proste rozwiązania, które pozwolą Ci stworzyć atrakcyjną warstwę wizualną Twojego dokumentu bez konieczności bycia grafikiem czy projektantem. W pakiecie GOLD i PLATINUM otrzymasz także dodatkowe materiały, które zdecydowanie ułatwią Ci tworzenie warstwy wizualnej dokumentu
  • Proces wysłania dokumentu i follow-up – w książce znajdziesz konkretny przepis na to, jak stworzyć wiadomość email inną niż “Dzień dobry, w nawiązaniu do rozmowy przesyłam propozycję. W razie pytań pozostaję do dyspozycji”. Znajdziesz konkretne wskazówki, jakie informacje powinieneś pozyskać zanim przygotujesz propozycję, jak to zrobić i jakie podjąć konkretne działania, jeśli z jakiegoś powodu klient przestanie się odzywać.

To wszystko czeka na Ciebie w książce “Dobry dokument ofertowy, który sprzedaje”. Książkę kupisz tutaj!

Zobacz, z jakich szkoleń możesz skorzystać Ty i Twój zespół sprzedażowy

Dobry i skuteczny prospekting

To szkolenie, jak sama jego nazwa wskazuje, uczy wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na temat prospektingu: od tego, jak znaleźć dane kontaktowe (adres mailowy, nr telefonu) do osób, które Cię interesują (tak, bez konieczności przebijania się przez sekretariat), poprzez to, jak zbudować pierwszy komunikat w cold callu, cold mailu czy jak zadziałać, jeśli klient dziś mówi “nie”, a Ty i tak chcesz zapaść mu w pamięć. Zobacz pełny opis szkolenia tutaj.

Dobre techniki sprzedaży

To szkolenie to kompendium wiedzy z zakresu dobrej sprzedaży. To szkolenie porusza tematy związane z tym, jak skutecznie, efektywnie przeprowadzić spotkanie handlowe, jak zbadać potrzeby klientów, jak słuchać i zachęcać do tego, żeby klienci przekazywali jak najwięcej istotnych informacji. Dowiesz się na nim także, jak zaprezentować Twoje rozwiązanie w atrakcyjny sposób, jak pracować z najczęstszymi obiekcjami typu cena, inne firmy itp.

To zbiór moich wielu lat praktyk i doświadczeń, które sprawiają, że dziś moja konwersja wynosi 43%. Pełny opis szkolenia znajdziesz tutaj.

Dobre negocjacje

Niech podniesie rękę pierwszy ten, kto nie chce negocjować lepiej i skuteczniej. Szkolenie “Dobre negocjacje” to warsztat, podczas którego uczysz się nieco innego podejścia do negocjacji. Jeden z moich autorytetów w tej dziedzinie, Chriss Voss, twierdzi, że dobre negocjacje są wtedy, kiedy Ty otrzymujesz to, czego chcesz, a druga strona się na to zgadza. Jestem zwolennikiem tego samego podejścia, a to szkolenie wyposaży Cię w narzędzia potrzebne do tego, żeby jak najczęściej osiągać taki rezultat. Pełny opis szkolenia znajdziesz tutaj.

Wywieranie wpływu w sprzedaży

Psychologia, komunikacja, perswazja – te wszystkie trzy pojęcia łączą się w jedno: “wywieranie wpływu”. To szkolenie uczy psychologii, rozumienia zasad działania ludzkiego mózgu, umysłu po to, żebyś, rozumiejąc te zasady, mógł znacznie lepiej zarządzać sytuacją, w której jesteś i znacznie skuteczniej oddziaływać na ludzi, z którymi obcujesz. Drugim aspektem, jaki uzyskasz podczas tego szkolenia jest wiedza i znajomość konkretnych struktur lingwistycznych, które, stosowane w Twojej pracy, znacznie wzmocnią Twoje komunikaty i ich oddziaływanie na Twoich Klientów. Brzmi ciekawie? Zobacz pełny opis tego szkolenia!

Jak kupują działy zakupów

Negocjacje z działami zakupów to dla wielu ludzi zmora. Dlatego nawiązałem współpracę z człowiekiem, który na co dzień jest Dyrektorem działu zakupów w potężnej firmie i wspólnie odsłaniamy przed Tobą tajniki tego, jak na co dzień funkcjonują działy zakupów. Posiadanie tej wiedzy sprawi, że będziesz znacznie lepiej rozumiał świat działów zakupów i ludzi którzy tam pracują. Wyobraź sobie, co możesz osiągnąć wiedząc, czego dokładnie chcą ludzie po drugiej stronie i mając taką wiedzę wprost z źródła – człowieka, który na co dzień jest jednym z nich. Pełny opis szkolenia znajdziesz tutaj.

Copywriting sprzedażowy

Sztuka pisania jest wymagająca. Jednocześnie jest nieodzowną częścią pracy każdego handlowca. Pisanie cold maili, tworzenie newsletterów dla klientów, tworzenie dokumentów ofertowych, pisanie wiadomości z ofertami – to wszystko wymaga umiejętności posługiwania się słowem pisanym. Słowo pisane ma moc. Realnie wpływa na odczucia i emocje, które odczuwa klient podczas wieloetapowej relacji z sprzedawcą. Zadbaj o to, żeby Twoje słowo pisane oddziaływało na klienta jak najskuteczniej, zostawiając po Tobie jeszcze lepsze wrażenie niż podczas kontaktu bezpośredniego. Zobacz, jak tego dokonać – przeczytaj pełny opis szkolenia.

Sales Interim Manager

Jeśli w Twojej firmie potrzeba poukładania procesów sprzedażowych i chwilowego zarzędzania zespołem sprzedażowym to usługa Interim Managera może być dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Taka usługa oznacza moją stałą obecność w Twojej firmie i wspieranie na co dzień zespołu sprzedażowego w realizowaniu celów, jakie przed nim stawiasz. Jesteś ciekaw, jak to dokładnie wygląda – przeczytaj opis usługi i skontaktuj się ze mną.

Training on the job

Wspólne wyjazdy z handlowcami do klientów czy obserwacja sprzedawcy w trakcie pracy z klientem to jeden z najlepszych sposób na to, żeby realnie wyłapać te obszary, w których handlowiec faktycznie potrzebuje być lepszym. M.in. takie działanie wchodzi w zakres training on the job (treningu w miejscu pracy). Takie działanie daje możliwość pełnego wglądu w to, jak wygląda praca handlowca na co dzień i gdzie są faktycznie te przestrzenie, które wzmocnione – przełożą się na konkretny rezultat w postaci lepszej sprzedaży. Chcesz wiedzieć, jak to wygląda – przeczytaj opis usługi.