Techniki sprzedaży – ważny składnik każdej sprzedaży

Video Skuteczna sprzedaż

Metod sprzedaży istnieje bardzo wiele. Są odpowiedzią prawie na wszystkie potrzeby sprzedawców. Istnieją techniki sprzedażowe, które pomagają w badaniu potrzeb. Są takie, które są odpowiedzią na budowanie relacji z klientem. Istnieją metody sprzedaży wspierające przygotowanie propozycji, prezentowanie jej klientowi, czy finalizacje. Znajdzie się rownież bardzo wiele technik sprzedaży przydatnych w procesie negocjacji.

Element niezależny od technik sprzedaży

Jednocześnie w przypadku wielu technik sprzedaży mniej mówi się o jednym bardzo ważnym składniku każdej sprzedaży. Niezależnie od tego, z jakich technik sprzedaży jako sprzedawca będziesz korzystał, istnieje jeden element, który jest absolutnie konieczny i niezbędny. Jeśli tego elementu zabraknie w sprzedaży, trudno będzie proces sprzedaży doprowadzić do końca.

To element, z którego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Jest czymś, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Mało również mówi się o nim na szkoleniach z technik sprzedaży. Rzadko które techniki sprzedaży odnoszą się również wprost do tego elementu. Najczęściej ten czynnik jest pewnego rodzaju rezultatem innych rzeczy, które dzieją się w procesie sprzedaży i rozmowy z klientem. Okazuje się jednocześnie, że jest to rzecz niezbędna, jeśli chcesz przekonać klienta lub jakiegokolwiek człowieka to swojego pomysłu, idei, wartości.

O tym elemencie mówię w poniższym materiale video (zobacz inne moje materiały na YouTube). Obejrzyj i zobacz, co jest tym, o czym niewielu mówi, a jest tak potrzebne w świecie dobrej sprzedaży.

Ważny element sprzedaży - podsumowanie

Poczucie bezpieczeństwa w sprzedaży odgrywa bardzo ważną rolę. Trudno jest mówić o jakiejkolwiek transakcji, sprzedaży, jeżeli człowiek czuje się zagrożony. I tak jak czytałeś wcześniej – na szkoleniach ze sprzedaży rzadko porusza się ten temat. A praktyka i codzienne doświadczenia pokazują, że jest to element absolutnie potrzebny i konieczny, żeby klient chciał kupić i sprzedawca mógł sprzedać.

Idąc na kolejne spotkania z Twoimi klientami zwróć uwagę na to, jak budujesz poczucie bezpieczeństwa, w jaki sposób dbasz o ten aspekt i które metody sprzedażowe wspierają Cię w realizacji tego ważnego czynnika w relacji z Twoim klientem.

Ten wpis dotyczy tematu:

Techniki sprzedaży

Również online

“Ludzie nienawidzą, gdy im się coś sprzedaje, ale uwielbiają kupować”

To jedno z najważniejsz...

Skontaktuj się

Zadzwoń, napisz, umówmy się i porozmawiajmy o Twojej sprzedaży lub zapytaj o szkolenie,
o którym myślisz dla swojej firmy.

Po tej rozmowie, wymianie wiadomości sam ocenisz, na ile to, co, otrzymasz będzie przydatne w Twojej firmie i sprzedaży.

napisz@szymonlach.com
+48 510 986 592

Pamiętaj, że mogę być na spotkaniu – na pewno oddzwonię najszybciej jak mogę!