Szkolenie z wystąpień publicznych

Umiejętność wystąpień publicznych przed dużym audytorium jest jedną z najważniejszych kompetencji nie tylko wśród osób publicznych, ale i wszystkich, których zawód albo pasja wiążą się z koniecznością – albo przyjemnością… – dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jeśli występowanie publiczne jest częścią Twojego życia zawodowego, ale mimo dużego zaangażowania emocjonalnego i posiadanej wiedzy nie jesteś w stanie przygotować atrakcyjnego dla słuchaczy i widzów wystąpienia, zdecyduj się na szkolenie z wystąpień publicznych. Podczas moich szkoleń:

Dowiesz się jak zyskać zaangażowanych słuchaczy i opanować wystąpienia publiczne

Osobie, która che opanować wystąpienia publiczne na niczym nie zależy tak bardzo, jak na zaangażowaniu słuchaczy. Choć najczęstsza rada dla mówcy brzmi: „bądź sobą”, tak naprawdę wcale nie chodzi o to, żeby przekraczać granice niepisanej umowy między nadawcą a odbiorcą i łamać zasady rządzące prezentacjami i wystąpieniami publicznymi. Autentyczność mówcy wiąże się ze spójnym wizerunkiem: postawa ciała, mimika, gestykulacja, ton głosu i jego adekwatna do sytuacji modulacja, wreszcie kontakt wzrokowy z osobami z widowni to właśnie wyznaczniki autentyczności. Osoba, która świadomie angażuje się w to, co mówi, a mówi z pasją, zawsze zyskuje zaangażowanie słuchaczy.

Zdobędziesz umiejętności prezentacji swoich pomysłów

Mieć pomysł to dopiero początek. Sztuką jest zaprezentować go przed mniejszym lub większym audytorium tak, żeby zyskał aprobatę, bądź nawet aplauz zgromadzonych. Innej strategii wymaga autoprezentacja, innej prezentacja handlowa, jeszcze innej wystąpienia publiczne mające jedynie popularyzować wiedzę na określony temat.

Jedna rzecz łączy jednak wszystkie te rodzaje wystąpień publicznych: będziesz musiał wystąpić przed audytorium mówiąc z głowy. Oczywiście dobrze przygotować sobie treść wystąpienia na kartce, ale przecież masz mówić, a nie czytać z kartki. Twoje dłonie muszą być swobodne – i mieć nieograniczone możliwości gestykulacji. Pamiętaj też, że jeśli przed wystąpieniem publicznym nauczysz się swojego przemówienia na pamięć, istnieje poważne ryzyko, że kiedy umknie ci choć słowo, cała prezentacja się posypie!

Jeśli kartka z zapisem wystąpienia daje Ci poczucie bezpieczeństwa, niech leży gdzieś w pobliżu. Dobrze przygotowane wystąpienie na pewno masz w głowie – doskonale wiesz, co chcesz powiedzieć, przecież jesteś specjalistą w tym temacie.

Opanujesz tremę i stres przed wystąpieniami publicznymi

Trema to nic innego jak stres związany z wystąpieniami publicznymi. Adrenalina i kortyzol pomagają utrzymać skupienie podczas wystąpienia i działają mobilizująco, kiedy jednak wspomnianych hormonów wydziela się za dużo, łatwo spanikować, co objawia się i na poziomie somatycznym (nadmierne pocenie się, napięcie mięśni, zbyt szybka akcja serca), i na poziomie psychicznym (luki w pamięci, zmniejszenie koncentracji, wrażenie utraty kontroli nad sytuacją).

Tremę można pokonać na różne sposoby. Im wcześniej opanujesz wystąpienia publiczne, tym mniejszy jest Twój poziom stresu i tym pewniej czujesz się przed audytorium. Zawsze warto wcześniej wybrać się w miejsce, w którym będziesz przemawiać i wizualizować sobie czekającą Cię sytuację. Jeśli najbardziej obawiasz się, że zawiedzie sprzęt, zrób rekonesans. Sprawdź mikrofon,  nagłośnienie, zobacz czy odtwarzają się filmy, czy rzutnik wyświetla prezentację. Tuż przed wystąpieniem zachowuj się jak uczeń przed maturą: odpuść. Idź na spacer, dotleń się, zrób kilka delikatnych ćwiczeń fizycznych – albo coś, co zawsze Cię odpręża.

Wystąpienia publiczne – Treść szkolenia dopasuję do Twoich potrzeb i oczekiwań

Wystąpienia publiczne kierują się zasadami, które już poznałeś, ale moje szkolenia zawsze dopasowywane są  indywidualnie do potrzeb moich Klientów. Jeśli zgłosisz się do mnie, dopasuję szkolenie do Twoich potrzeb i Twoich oczekiwań. Ty powiesz mi jaki rezultat chcesz osiągnąć, a ja powiem Ci jak to zrobić. Dowiesz się jak zyskać zaangażowanie słuchaczy, zdobędziesz umiejętność  prezentacji swoich pomysłów i nauczysz się panować nad tremą. Pomogę Ci pozbyć się zbędnych blokad i zyskać pewność siebie. Czy jeszcze o czymś zapomniałem…?

Mów tak, aby Cię słuchano

Dowiesz się jak zyskać zaangażowanie słuchaczy

Opanujesz tremę

Nauczę Cię panować nad stresem, abyś czuł się swobodnie

Gesty

Pokażę Ci jak gestykulować, aby wzmocnić przekaz

Zaufali mu

Poznaliśmy się skontaktuj się z Nami!

+48 510 986 592