Co warto robić w kryzysie?

Nastały trudne czasy dla wielu firm i wielu branż, czasy poważnego kryzysu. Przed wieloma firmami wyzwanie związane z tym, jak przetrwać kryzys, jak utrzymać się na rynku? Często pojawia się brak pomysłu, brak odpowiedzi na to pytanie. Sytuacja jest trudna ze względu na swoją nieprzewidywalność. Nikt dokładnie nie potrafi określić i ocenić, jak długo to potrwa i w jakim kierunku będzie się rozwijało.

Kryzysowe „Powietrze w płucach”

Taka sytuacja i „wstrzymane powietrze w biznesowych płucach” sprawia, że zwalnia przepływ gotówki w gospodarce. To również przyczyna kryzysu. Jak w reakcji łańcuchowej, problemy jednej firmy ciągną za sobą kolejne. Jeśli jedna firma dzisiaj nie może zapłacić swojemu kontrahentowi, ten zaczyna mieć kłopot z wypłacalnością względem własnych i łańcuch się zaczyna. Jednocześnie nie o przyczynach i skutkach tej sytuacji ma być ten post, a o tym, co można zrobić.

Co robić dalej w tym kryzysie?

Jeśli chcesz wyjść z tego kryzysu, powinieneś coś zrobić i to koniecznie! Być może też myślałeś już o tym, co za chwilę przeczytasz lub co usłyszałeś/usłyszysz w filmie. Jedno jest pewne – niezależnie od okoliczności trzeba przynajmniej próbować działać! Czasy kwarantanny i wszystko to, co się obecnie dzieje daje mocno w kość wielu z nas. Jednocześnie obok tej grupy są inni, którzy na tej sytuacji robią naprawdę duże pieniądze. I to w wielu branżach.

Szkolenia i rekrutacje – branże narażone na kryzys

Jasne, są takie, które narażone są bardziej na kryzys, w tym również obie branże, w których sam działam: szkolenia, ponieważ ogromne ilości klientów zrezygnowały lub przekładają szkolenie na czas „gdy się wszystko uspokoi”, czyli niewiadomo kiedy. Druga branża to rekrutacja: tu też projekty zostały wstrzymane. Nie wszyscy są chętni na przenoszenie szkoleń do świata on-line. Obawa jest prosta: niższy poziom efektywności i skuteczności takich szkoleń.

Moje konkretne aktywności

Mimo to działam i robię wszystko, co się da, żeby wciąż iść naprzód i nie dać się kryzysowi. Jednym z kroków jest zintensyfikowana działalność w sieci poprzez m.in. publikację postów na stronie, nagrywanie materiałów video i działalność w social mediach. Obdzwaniam również swoich klientów i jeśli tylko mogę, pomagam. Ciebie też zachęcam – chcesz omówić jakiś temat, napisz, zadzwoń.

Bezpłatne konsultacje z klientem

Taka konsultacja nic nie kosztuje. A ja obiecuję, że dam z siebie wszystko, żeby pomóc Ci znaleźć odpowiedzi, rozwiązania dla Twojego biznesu. Codziennie wykonuję również jakieś zimne akcje – mailingi, telefony. Wciąż szukam kolejnych pomysłów na to, jak utrzymać i mimo wszystko rozwijać biznes swój i swoich klientów! I Ciebie też do tego namawiam.

Rezultaty i działania w kryzysie

W biznesie rozlicza się ludzi i przedsiębiorstwa z reguły z rezultatów. A w mojej ocenie teraz jest czas na to, żeby obok rezultatów naprawdę pracować z ludźmi i samymi sobą nad działaniami, konkretnymi czynnościami, które każdy w Twojej firmie powinien podejmować każdego dnia, żeby osiągnąć rezultat. Działaj, działaj i jeszcze raz działaj! A w kolejnych materiałach konkretne recepty na to, jak działać, co robić, gdzie i z kim!

Ten wpis dotyczy tematu:

Techniki sprzedaży

Również online

“Ludzie nienawidzą, gdy im się coś sprzedaje, ale uwielbiają kupować”

To jedno z najważniejsz...

Skontaktuj się

Zadzwoń, napisz, umówmy się i porozmawiajmy o Twojej sprzedaży lub zapytaj o szkolenie,
o którym myślisz dla swojej firmy.

Po tej rozmowie, wymianie wiadomości sam ocenisz, na ile to, co, otrzymasz będzie przydatne w Twojej firmie i sprzedaży.

napisz@szymonlach.com
+48 510 986 592

Pamiętaj, że mogę być na spotkaniu – na pewno oddzwonię najszybciej jak mogę!