Techniki wywierania wpływu

Nieustannie masz do czynienia z ludźmi, których chcesz przekonać do swoich pomysłów, idei, rozwiązań? Jesteś liderem grupy i masz wrażenie, że Twój naturalny autorytet traci na wartości, bo wciąż brak Ci argumentów w dyskusji? Czujesz, że to inny wywierają na Ciebie zbyt duży wpływ i nie masz pojęcia dlaczego im ulegasz?

Nic nie dzieje się przypadkiem. Znajomość adekwatnych do sytuacji narzędzi, strategii i technik wywieranie wpływu i perswazji pozwoli Ci nie tylko świadomie się nimi posługiwać, ale i umiejętnie im opierać.

Nie obawiaj się: celem szkolenia nie jest przekonanie Cię do tego, że manipulacja innymi to najlepsza droga do sukcesu w biznesie. Chcę Ci pokazać, że wywieranie wpływu na ludzi oraz siła Twojej perswazji mogą nie naruszać granic etyki, a jednocześnie są w stanie przyczynić się do budowania bogatych i owocnych relacji z klientami.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Szkolenie „Techniki wywierania wpływu” przeznaczone jest dla:

  • Managerów
  • Pracowników działów HR
  • Pracowników działów sprzedaży/ działów handlowych
  • Indywidualnych handlowców nastawionych na rozwój kompetencji społecznych i umiejętności
  • Pracowników działów obsługi klienta, reklamacji, informacji – wszystkich, którzy są „na pierwszej linii frontu”
  • Pracowników mediów, domów mediowych, agencji reklamowych, promocji i PR
  • Pracowników i zespołów, których efekty pracy zależą m.in. od precyzyjnej komunikacji i przekazywania informacji lub poleceń

Wzmacnianie komunikatu, co zyskujesz?

Jeśli zależy Ci na skutecznym ale i etycznym wywieraniu wpływu na ludzi, powinieneś wiedzieć, że na moim szkoleniu punktem wyjścia jest teza, że wywieranie wpływu to wzmacnianie komunikatu. Twój komunikat – to co masz do powiedzenia, do zaoferowania, do sprzedania – musi być maksymalnie precyzyjny merytorycznie i logicznie uargumentowany, ale też ma odwoływać się do emocji. Równie ważny, jak dobór słów, jest przekaz niewerbalny (tzw. mowa ciała, zasady neurolingwistyki) oraz wykorzystanie zasad psychologii wpływu społecznego w praktyce.

Wzmacniając swój komunikat, musisz być przygotowany na krytykę. Nauczę Cię przede wszystkim reagowania „z klasą” na niekonstruktywne zarzuty, krytykę na forum oraz podawanie w wątpliwość Twoich kompetencji.

Jedną z cenniejszych umiejętności, które zdobędziesz podczas szkolenia z technik perswazji będzie umiejętność wejścia w dialog z osobami mającymi największy opór i zastrzeżenia co do Twojego komunikatu; z osobami konfliktowymi. Nauczysz się w chodzić z nimi w merytoryczną dyskusję i budować z nimi partnerską relację.

Kompetencje, które pomagają w codziennej pracy

Jak już wspomniano, na moim kursie poznasz adekwatne do sytuacji narzędzia, strategie i techniki perswazji. To narzędzia, które wzmocnią Twoje kompetencje w codziennej pracy z ludźmi. Dobry biznes istnieje w dwóch celach: żeby pomagać, wspierać klientów i generować zyski dla tych, którzy go tworzą, w nim pracują. Jeśli któregoś z tych elementów brakuje (klienci nie są zadowoleni lub nie ma zysków), biznes się kończy. Żeby trwał, musisz co dnia przekonywać innych do kupowania Twoich produktów, od nowa wchodzić w relacje i umiejętnie je podtrzymywać. Znajomość technik wywierania wpływu oraz technik perswazji znacznie ułatwia Ci to zadanie.

Po szkoleniu bez trudu rozpoznasz manipulacje innych osób oraz zmieniasz kierunek siły wpływu: szala przechyli się w Twoją stronę. Dostaniesz praktyczne narzędzie do wzbudzania i utrzymywania własnej sprawczości.

Wszystkie kompetencje, które uzyskasz lub wzmocnisz podczas szkolenia technik wywierania wpływu sprawią, że poczujesz się pewny siebie, odkryjesz czego unikać, aby nie osłabić własnej pozycji w dyskusji oraz przełamiesz lęk zarówno przed kontaktami bilateralnymi jak i wystąpieniami publicznymi.

Każdy program powstaje indywidualnie

Choć nie znajdziesz u mnie gotowych programów szkoleń – każdy program powstaje indywidualnie po wcześniejszej bezpłatnej analizie, która dostarcza dokładnych informacji na temat tego, co warto zrobić, żeby podnieść efektywność Twojej firny – jedno mogę Ci obiecać: nauczę Cię, że wywieranie wpływu to wzmacnianie komunikatu, sprawianie, by był skuteczniejszy. Etycznie i skutecznie. Zgodnie z zasadami.

Wzmacnianie komunikatu

Nauczysz się wypowiadać precyzyjnie i logicznie, wzmacniając w ten sposób swój komunikat.

Dialog

Nauczysz się prowadzić merytoryczną dyskusję, która pozwoli Ci wyciągnąć konkretne wnioski.

Kompetencje

Wzmocnisz swoją pewność siebie, zdobywając nowe kompetencje i umiejetności

Zaufali mu

Poznaliśmy się skontaktuj się z Nami!

+48 510 986 592

Umów się na konsultację