Techniki wywierania wpływu

Nieustannie masz do czynienia z ludźmi, których chcesz przekonać do swoich pomysłów, idei, rozwiązań? Jesteś liderem grupy i masz wrażenie, że Twój naturalny autorytet traci na wartości, bo wciąż brak Ci argumentów w dyskusji? Czujesz, że to inny wywierają na Ciebie zbyt duży wpływ i nie masz pojęcia dlaczego im ulegasz? Poznając techniki wywierania wpływu poprawisz jakość swojego życia prywatnego i zawodowego.

Nic nie dzieje się przypadkiem. Znajomość adekwatnych do sytuacji narzędzi, strategii i techniki wywierania wpływu i perswazji pozwoli Ci nie tylko świadomie się nimi posługiwać, ale i umiejętnie im opierać.

Nie obawiaj się: celem szkolenia nie jest przekonanie Cię do tego, że manipulacja innymi to najlepsza droga do sukcesu w biznesie. Chcę Ci pokazać, że wywieranie wpływu na ludzi oraz siła Twojej perswazji mogą nie naruszać granic etyki, a jednocześnie są w stanie przyczynić się do budowania bogatych i owocnych relacji z klientami.

„Techniki wywierania wpływu” Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

  • Managerów
  • Pracowników działów HR
  • Pracowników działów sprzedaży/ działów handlowych
  • Indywidualnych handlowców nastawionych na rozwój kompetencji społecznych i umiejętności
  • Pracowników działów obsługi klienta, reklamacji, informacji – wszystkich, którzy są „na pierwszej linii frontu”
  • Pracowników mediów, domów mediowych, agencji reklamowych, promocji i PR
  • Zespołów, których efekty pracy zależą m.in. od precyzyjnej komunikacji i przekazywania informacji lub poleceń

Wzmacnianie komunikatu poprzez wywieranie wpływu, co zyskujesz?

Jeśli zależy Ci na skutecznym ale i etycznym wywieraniu wpływu na ludzi. Powinieneś wiedzieć, że na moim szkoleniu punktem wyjścia jest teza, że wywieranie wpływu to wzmacnianie komunikatu. Twój komunikat – to co masz do powiedzenia, do zaoferowania, do sprzedania – musi być maksymalnie precyzyjny merytorycznie i logicznie uargumentowany, ale też ma odwoływać się do emocji. Równie ważny, jak dobór słów, jest przekaz niewerbalny (tzw. mowa ciała, zasady neurolingwistyki) oraz wykorzystanie zasad psychologii wpływu społecznego w praktyce.

Wzmacniając swój komunikat, musisz być przygotowany na krytykę. Nauczę Cię przede wszystkim reagowania „z klasą” na niekonstruktywne zarzuty, krytykę na forum oraz podawanie w wątpliwość Twoich kompetencji.

Jedną z cenniejszych umiejętności, które zdobędziesz podczas szkolenia „Techniki wywierania wpływu” będzie umiejętność wejścia w dialog z osobami mającymi największy opór i zastrzeżenia co do Twojego komunikatu; z osobami konfliktowymi. Nauczysz się w chodzić z nimi w merytoryczną dyskusję i budować z nimi partnerską relację.

Kompetencje, które pomagają w codziennej pracy

Jak już wspomniano, na moim kursie poznasz adekwatne do sytuacji narzędzia, strategie i techniki perswazji. To narzędzia, które wzmocnią Twoje kompetencje w codziennej pracy z ludźmi. Dobry biznes istnieje w dwóch celach. Musi pomagać, wspierać klientów i generować zyski dla tych, którzy go tworzą, w nim pracują. Jeśli któregoś z tych elementów brakuje (klienci nie są zadowoleni lub nie ma zysków), biznes się kończy. Żeby trwał, musisz co dnia przekonywać innych do kupowania Twoich produktów, od nowa wchodzić w relacje i umiejętnie je podtrzymywać. Znajomość technik wywierania wpływu oraz technik perswazji znacznie ułatwia Ci to zadanie.

Po szkoleniu bez trudu rozpoznasz manipulacje innych osób oraz zmieniasz kierunek siły wpływu: szala przechyli się w Twoją stronę. Dostaniesz praktyczne narzędzie do wzbudzania i utrzymywania własnej sprawczości.

Wszystkie kompetencje, które uzyskasz lub wzmocnisz podczas szkolenia technik wywierania wpływu. Sprawią, że poczujesz się pewny siebie. Odkryjesz czego unikać, aby nie osłabić własnej pozycji w dyskusji. Przełamiesz lęk zarówno przed kontaktami bilateralnymi jak i wystąpieniami publicznymi.

Każdy program powstaje indywidualnie

Choć nie znajdziesz u mnie gotowych programów szkoleń. Każdy program powstaje indywidualnie po wcześniejszej bezpłatnej analizie. Pozwala ona dostarczyć dokładne informacje na temat tego, co warto zrobić, żeby podnieść efektywność Twojej firny. Jedno mogę Ci obiecać: nauczę Cię, że wywieranie wpływu to wzmacnianie komunikatu, sprawianie, by był skuteczniejszy. Etycznie i skutecznie. Zgodnie z zasadami.

Wzmacnianie komunikatu

Nauczysz się wypowiadać precyzyjnie i logicznie, wzmacniając w ten sposób swój komunikat.

Dialog

Nauczysz się prowadzić merytoryczną dyskusję, która pozwoli Ci wyciągnąć konkretne wnioski.

Kompetencje

Wzmocnisz swoją pewność siebie, zdobywając nowe kompetencje i umiejetności

Zaufali mu

Poznaliśmy się skontaktuj się z Nami!

+48 510 986 592

Umów się na konsultację