Argumentacja w pigułce

Argumentacja to sztuka, która wciąż dla wielu jest pewną tajemnicą, a czasami nawet pułapką. Często wiele osób pojmuje ją jako wymianę zdań, wymianę własnych racji i próbę przekonania kogoś (czasami wręcz na siłę), że moja racja jest „racniejsza” 😉 Hmmm, czy faktycznie powinno tak to wyglądać? Czy taka argumentacja rzeczywiście sprzyja poszukiwania porozumienia i zrozumienia drugiej strony?

Rafał Liebrecht to człowiek, którego nie trzeba przedstawiać nikomu. Zwłaszcza, jeśli jest się członkiem społeczności LinkedIn. Rafał należy do czołowych głosów tej społeczności w Polsce. Często można go spotkać również na spotkaniach LinkedIn lokal. 27 kwietnia 2019 nadarzyła się okazja do kolejnego spotkania. Tego dnia w Poznaniu odbywało się kolejne spotkanie LinkedIn lokal i dzięki uprzejmości Agnieszki Wnuk i Beaty Ratajczak miałem możliwość podzielenia się z Uczestnikami kilkoma przemyśleniami na temat sztuki argumentacji.

To sprowokowało nas do przygotowania spontanicznego nagrania/wywiadu na temat współczesnej sztuki argumentacji. Z tego zupełnie nieplanowanego video (😉) dowiesz się wielu ważnych rzeczy, a w tym:

🤔 czemu argumentacja na zasadzie „przeciągania liny” się nie sprawdza

🤔 jak można argumentować inaczej

🤔 gdzie/u kogo warto szukać najlepszych argumentów sprzedażowych

🤔 co Ci da pełna koncentracja na Twoim kliencie w kontekście sztuki argumentacji

Wierzę, że ten materiał wywoła refleksję na temat Twojej własnej argumentacji. Wierzę, że zachęci Cię do tego, żeby w rozmowie z klientem najbardziej skupić się na tym, co potrzebne i najważniejsze w dobrym doborze argumentów.

Przyjemnego oglądania!

P.S. Zapraszam również na mój profil na LinkedIn 😉😊

Zobacz więcej

Poznaliśmy się
skontaktuj się ze mną!